-
−2%
MAESTRO electric kettle 1,7 l MR-035-BLACK
MAESTRO electric kettle 1,7 l MR-035-BLACK
Guarantee
24 month
Delivery from Europe in
6 - 11
business days
| Adjustable thermostat | No |
| Water tank capacity | 1.7 L |
| Product colour | Red |
| Power source | AC |
| Input voltage | 220 - 240 V |
| Power | 2200 W |
| AC input frequency | 50/60 Hz |
| Length | 210 mm |
| Ergonomic grip | Yes |
| Lid opening type | Button |
| Height | 220 mm |
| Width | 155 mm |
| Housing material | Plastic |