Beko BDFN26531W Freestanding dishwasher 15 place settings, 60 cm White
Beko BDFN26531W Freestanding dishwasher 15 place settings, 60 cm White
Guarantee
24 month
Delivery from Europe in
6 - 11
business days
| Display type | LED |
| Upper basket adjustable height | Yes |
| Control panel colour | Black |
| Control type | Touch |
| Built-in display | Yes |
| Product size | Full size (60 cm) |
| Door colour | White |
| Upper basket adjustable height levels | 3 |
| Custom panel-ready | No |
| Appliance placement | Freestanding |
| Energy efficiency class | D |
| Energy efficiency scale | A to G |
| Water consumption per cycle | 9.9 L |
| Energy consumption per cycle | 0.861 kWh |
| Width | 598 mm |
| Height | 850 mm |
| Depth | 600 mm |
| Weight | 51.2 kg |
| Overflow protection | Yes |
| Number of washing programs | 6 |
| Drying system | AirDry |
| Noise level | 46 dB |
| Temperature (max) | 70 °C |
| Dishwashing programs | Intensive 70 ºC, Quick&Shine, Delicate, Eco 50 ºC, Mini, Auto |
| Half-load | Yes |
| Number of place settings | 15 place settings |
| Delayed start timer | Yes |
| Noise emission class | C |
| Delay start (max) | 24 h |
| Rinse aid indicator | Yes |
| Child lock | Yes |
| Salt indicator | Yes |
| Protection against flooding | Y |
| SteamGloss function | Yes |
| TimeDelay function | Yes |
| SelfDry function | Yes |
| Key Lock function | Yes |
| Hygiene Intense function | Yes |
| Warnings | Do not use unsuitable cleaning products that may damage the inside of the dishwasher. |