„Samsung QE75QN80FAU“ 190,5 cm (75 colių) 4K „Ultra HD“ išmanusis televizorius „Wi-Fi“ Sidabras
Garantija
24 mėn.
Pristatymas iš Europos
per 6 - 11*
d. d.
| Product colour | Silver |
| Stand type | Center stand |
| VESA mounting | Yes |
| Panel mounting interface | 400 x 400 |
| Bezel type | 3 Bezel-less |
| Introduction year | 2025 |
| AC input voltage | 220-240 V |
| Power consumption (typical) | 124 W |
| AC input frequency | 50/60 Hz |
| Energy efficiency scale | A to G |
| Power consumption (standby) | 0.5 W |
| Energy saving mode | Yes |
| Energy consumption (HDR) per 1000 hours | 335 kWh |
| Energy efficiency class (HDR) | G |
| Energy consumption (SDR) per 1000 hours | 124 kWh |
| Energy efficiency class (SDR) | F |
| Works with the Google Assistant | Yes |
| Works with Amazon Alexa | Yes |
| Works with Samsung Bixby | Yes |
| Voice guide | Yes |
| Electronic Programme Guide (EPG) | Yes |
| Auto power off | Yes |
| Number of OSD languages | 28 |
| On Screen Display (OSD) | Yes |
| Depth (with stand) | 331.5 mm |
| Width (with stand) | 1670.6 mm |
| Height (with stand) | 1015.6 mm |
| Stand depth | 33.1 cm |
| Stand width | 35.5 cm |
| Weight (without stand) | 32.2 kg |
| Depth (without stand) | 47.1 mm |
| Height (without stand) | 958.3 mm |
| Weight (with stand) | 33.5 kg |
| Width (without stand) | 1670.6 mm |
| Bluetooth | Yes |
| Wi-Fi standards | Wi-Fi 5 (802.11ac) |
| Ethernet LAN | Yes |
| Web browser | Yes |
| Wi-Fi | Yes |
| Bluetooth version | 5.3 |
| USB recording | Yes |
| Picture processing technology | Samsung Real Depth Enhancer |
| High Dynamic Range (HDR) supported | Yes |
| Game mode | Yes |
| AMD FreeSync | Yes |
| Smartphone/tablet remote support | Yes |
| SmartThings app support | Yes |
| Tap view | Yes |
| TV key support | Yes |
| AMD FreeSync type | FreeSync Premium Pro |
| TV sound to mobile device | Yes |
| Eco sensor | Yes |
| AI Upscale | Yes |
| Multi View | Yes |
| Picture processor | NQ4 AI Gen2 |
| Backlight dimming technology | Ultimate UHD Dimming |
| Cables included | AC |
| Remote control included | Yes |
| Remote control type | TM2560E |
| Desktop stand | Yes |
| Native aspect ratio | 16:9 |
| Display diagonal | 190.5 cm (75") |
| HD type | 4K Ultra HD |
| Screen shape | Flat |
| Display resolution | 3840 x 2160 pixels |
| Display diagonal (metric) | 189 cm |
| LED backlighting type | Mini LED |
| Display refresh rates supported | 144 Hz |
| Display technology | Neo QLED |
| Native refresh rate | 100 Hz |
| Motion interpolation technology | Motion Xcelerator |
| Enhanced Audio Return Channel (eARC) | Yes |
| Audio decoders | Dolby Atmos |
| RMS rated power | 30 W |