- Prekė sandėlyje
-
−4%
LG QNED evo AI 55QNED93A6A 139,7 cm (55 ') 4K Ultra HD Smart TV Wi-Fi Juoda
LG QNED evo AI 55QNED93A6A 139,7 cm (55 ') 4K Ultra HD Smart TV Wi-Fi Juoda
Garantija
24 mėn.
Pristatymas iš Europos
per 6 - 11*
d. d.
| Product colour | Black |
| Introduction year | 2025 |
| Stand type | Connected stand |
| Panel mounting interface | 300 x 300 mm |
| VESA mounting | Yes |
| Frameless design | Yes |
| AC input voltage | 100-240 V |
| AC input frequency | 50/60 Hz |
| Energy efficiency class (HDR) | G |
| Energy efficiency class (SDR) | G |
| Power consumption (standby) | 0.5 W |
| Energy saving mode | Yes |
| Energy consumption (HDR) per 1000 hours | 185 kWh |
| Energy consumption (SDR) per 1000 hours | 84 kWh |
| Programming period | 8 day(s) |
| Works with the Google Assistant | Yes |
| Voice guide | Yes |
| On Screen Display (OSD) | Yes |
| Electronic Programme Guide (EPG) | Yes |
| Number of OSD languages | 38 |
| Width (with stand) | 1226 mm |
| Depth (with stand) | 325 mm |
| Height (with stand) | 776 mm |
| Weight (with stand) | 13.7 kg |
| Depth (without stand) | 57.9 mm |
| Stand depth | 32.5 cm |
| Weight (without stand) | 12.5 kg |
| Width (without stand) | 1226 mm |
| Height (without stand) | 709 mm |
| Stand width | 32.4 cm |
| Bluetooth | Yes |
| Bluetooth profiles | A2DP |
| Ethernet LAN | Yes |
| Bluetooth version | 5.3 |
| Web browser | Yes |
| Wi-Fi | Yes |
| Wi-Fi standards | Wi-Fi 6 (802.11ax) |
| WiSA Ready | Yes |
| AMD FreeSync type | FreeSync |
| Game features | Auto Low Latency Mode (ALLM), Game Optimizer, HGiG, Variable Refresh Rate (VRR) |
| Processor cores | 4 |
| Multi View | Yes |
| High Dynamic Range (HDR) technology | Dolby Vision, Dynamic Tone Mapping PRO, Filmmaker Mode, Hybrid Log-Gamma (HLG), High Dynamic Range 10 (HDR10) |
| Video formats supported | AV1, HEVC/H.265, VP9 |
| AMD FreeSync | Yes |
| Picture processing technology | LG AI Picture Pro |
| Game mode | Yes |
| Subtitles function | Yes |
| DVD player | No |
| High Dynamic Range (HDR) supported | Yes |
| Teletext function | Yes |
| Backlight dimming technology | Precision Dimming |
| Picture processor | α8 AI Processor 4K |
| Remote control included | Yes |
| Desktop stand | Yes |
| Cables included | AC |
| LED backlight | Yes |
| Display resolution | 3840 x 2160 pixels |
| Display diagonal | 139.7 cm (55") |
| Native aspect ratio | 16:9 |
| Display diagonal (metric) | 139 cm |
| Display technology | QNED MiniLED |
| Screen shape | Flat |
| Motion interpolation technology | Motion Pro |
| Display refresh rates supported | 144 Hz |
| LED backlighting type | Mini LED |
| Native refresh rate | 120 Hz |
| HD type | 4K Ultra HD |
| Audio output channels | 2.2 channels |
| Sound modes | AI Sound Pro, Clear Voice Pro |
| Subwoofer RMS power | 20 W |
| Enhanced Audio Return Channel (eARC) | Yes |
| Audio decoders | Dolby Atmos, Dolby Digital |
| RMS rated power | 40 W |
| Built-in subwoofer | Yes |
| Number of speakers | 4 |
| HDMI version | 2.1 |
| USB 2.0 ports quantity | 2 |
| Ethernet LAN (RJ-45) ports | 1 |
| Common interface (CI) | Yes |
| Digital audio optical out | 1 |
| RF ports quantity | 2 |
| Common interface Plus (CI+) | Yes |
| HDMI ports quantity | 4 |
| Common interface Plus (CI+) version | 1.4 |
| Consumer Electronics Control (CEC) | SimpLink |
| Audio Return Channel (ARC) | Yes |
| PC in (D-Sub) | No |
| Digital signal format system | DVB-T, DVB-T2, DVB-S2, DVB-S |
| Tuner type | Analog & digital |
| Warnings | The TV has live parts, use caution when connecting and disconnecting the power cord., The product may contain small parts, keep out of reach of children., The product contains electronic components that may be hazardous to the environment, do not dispose of in the regular rubbish bin, use an electronic waste collection point. |
| Operating system installed | WebOS |
| Smart TV | Yes |
| Hybrid Broadcast Broadband TV (HbbTV) | Yes |
| Apple AirPlay 2 support | Yes |
| Internet TV | Yes |
| LG technologies (AV/TV) | ThinQ™, AI Acoustic Tuning, LG Sound Sync, WOW Orchestra, AI Sound Pro, Dynamic Tone Mapping Pro, Bluetooth Surround Ready |
| European Product Registry for Energy Labelling (EPREL) code | 2230367 |