-
−2%
Natec's wireless mouse Siskin 2 with Bluetooth 5.0 and 2.4GHz connection offers customizable movement resolution up to 1600 DPI, ensuring precise cursor control.
Natec's wireless mouse Siskin 2 with Bluetooth 5.0 and 2.4GHz connection offers customizable movement resolution up to 1600 DPI, ensuring precise cursor control.
Guarantee
24 month
Delivery from Europe in
15 - 16
business days
The Natec Siskin 2 wireless mouse with its elegant black design delivers high precision and versatility. Adjustable motion resolution allows for optimal performance in a variety of environments.
Supported operating systems: Windows 11, Windows 10, Linux Fedora FC8, Mac OS 10.6.2, Windows 8, Windows 7
Design | |
|---|---|
| Surface color | Monotonous |
| Product color | Black |
Weight and dimensions | |
| Depth | 110mm |
| Height | 44 mm |
| Width | 73 mm |
System requirements | |
| Supported operating systems | Windows 11, Windows 10, Linux Fedora FC8, Mac OS 10.6.2, Windows 8, Windows 7 |
Packaging information | |
| Receiver included | Yes |
| Quantity | 1 |
| User manual | Yes |
Mouse | |
| Number of buttons | 3 |
| Adaptive motion resolution | Yes |
| Connection technology | Wireless |
| Bluetooth | Yes |
| Bluetooth version | 5.0 |
| Frequency band | 2.4 GHz |
| Motion resolution | 1600DPI |
| Recommended use | Universal |
Ergonomics | |
| Plug and Play | Yes |
Power | |