-
−1%
Guarantee
24 month
Delivery from Europe in
15 - 16
business days
A humane and effective mousetrap for catching mice, made of durable and safe technopolymer.
Features | |
|---|---|
| Safe for animals | Yes |
| Product type | Mousetrap |
| Category | For mice and rats, rodents |
| Material | Technopolymer |
| Weight range | 0g - 200g |
| Product color | Various colors |
| Animal type(s) | Mouse |
Weight and dimensions | |
| Product dimensions | 60 × 45 × 170mm |
| Weight | 850g |
Packaging details | |
| Quantity per package | 1 pc. |