- Prekė sandėlyje
TP-Link Archer T2U Plus Vidinis WLAN 600 Mbit/s
TP-Link Archer T2U Plus Vidinis WLAN 600 Mbit/s
Garantija
36 mėn.
Pristatymas iš Europos
per 6 - 11*
d. d.
| Compliance certificates | RoHS, CE, Federal Communications Commission (FCC) |
| LED indicators | Status |
| Antenna gain level (max) | 5 dBi |
| Component for | Laptop |
| Product colour | Black |
| Plug and Play | Yes |
| Internal | Yes |
| Antenna design | External |
| Operating modes | Infrastructure mode |
| Antenna | Yes |
| USB powered | Yes |
| Storage relative humidity (H-H) | 5 - 90% |
| Storage temperature (T-T) | -40 - 70 °C |
| Operating relative humidity (H-H) | 10 - 90% |
| Operating temperature (T-T) | 0 - 40 °C |
| Depth | 18 mm |
| Height | 173.4 mm |
| Width | 57.8 mm |
| WLAN data transfer rates supported | 433 Mbit/s, 200, 150 Mbit/s |
| Security algorithms | WPA-PSK, WPA2, WEP, WPA2-PSK, WPA |
| Networking standards | IEEE 802.11g, IEEE 802.11n, IEEE 802.11a, IEEE 802.11b, IEEE 802.11ac |
| Modulation | CCK, OFDM, 16-QAM, DQPSK, 256-QAM, DBPSK, 64-QAM |
| Frequency range | 2.4 - 5 GHz |
| Maximum data transfer rate | 600 Mbit/s |
| Wi-Fi standards | Wi-Fi 5 (802.11ac), 802.11a, Wi-Fi 4 (802.11n), 802.11b, 802.11g |
| Top Wi-Fi standard | Wi-Fi 5 (802.11ac) |
| Wi-Fi | Yes |
| Wi-Fi band | Dual-band (2.4 GHz / 5 GHz) |
| Windows operating systems supported | Windows 8 x64, Windows 8 Pro x64, Windows 7 Professional x64, Windows 11 Enterprise, Windows 11 Pro, Windows XP Professional x64, Windows 10 Home x64, Windows 8, Windows 11 Home, Windows 10 Education, Windows XP Professional, Windows XP, Windows 8.1, Windows 7 Ultimate x64, Windows 7 x64, Windows 10 Pro x64, Windows 8 Enterprise, Windows 10 Enterprise, Windows 7 Home Basic x64, Windows 10, Windows 10 IOT Core, Windows 8 Enterprise x64, Windows 8 Pro, Windows 7 Enterprise, Windows 7 Home Premium x64, Windows 7 Enterprise x64, Windows 11, Windows XP Home, Windows 10 Home, Windows 7 Starter x64, Windows 10 Enterprise x64, Windows 10 x64, Windows 7 Home Basic, Windows 7 Ultimate, Windows 8.1 x64, Windows 11 x64, Windows 7 Professional, Windows 7, Windows 10 Pro, Windows 7 Home Premium, Windows 7 Starter, Windows 10 IoT Enterprise, Windows 10 Education x64, Windows XP Home x64, Windows 11 Enterprise x64 |
| Mac operating systems supported | Mac OS X 13.0 Ventura, Mac OS X 10.13 High Sierra, Mac OS X 10.11 El Capitan, Mac OS X 10.14 Mojave, Mac OS X 10.15 Catalina, Mac OS X 11.0 Big Sur, Mac OS X 12.0 Monterey, Mac OS X 10.9 Mavericks, Mac OS X 10.15.3 Catalina, Mac OS X 10.10 Yosemite, Mac OS X 10.12 Sierra |
| Quick installation guide | Yes |
| Resource CD | Yes |
| Connectivity technology | Wired |
| Interface | WLAN |
| Host interface | USB |
| USB version | 2.0 |
| Harmonized System (HS) code | 85176990 |
| Warnings | Before use, make sure the device is correctly connected to the USB port., Do not disassemble or modify the device to avoid damage or electric shock., Protect the device from moisture and extreme temperatures. |