-
−3%
„Silicon Power PC60“ 256 GB USB C tipo 3.2 kartos 2 (3.1 kartos 2) juodas
„Silicon Power PC60“ 256 GB USB C tipo 3.2 kartos 2 (3.1 kartos 2) juodas
Garantija
36 mėn.
Pristatymas iš Europos
per 6 - 11*
d. d.
| Compliance certificates | RoHS, CE, BSMI, Federal Communications Commission (FCC), KCC |
| Windows operating systems supported | Windows 10, Windows 11, Windows 8, Windows 7, Windows 8.1 |
| Product colour | Black |
| Protection features | Drop proof, Bump resistant |
| Housing material | Plastic |
| Mac operating systems supported | Mac OS X 10.9 Mavericks, Mac OS X 10.3 Panther, Mac OS X 12.0 Monterey, Mac OS X 10.8 Mountain Lion, Mac OS X 10.7.5 Lion, Mac OS X 11.0 Big Sur, Mac OS X 10.7 Lion, Mac OS X 10.4 Tiger, Mac OS X 13.0 Ventura, Mac OS X 10.5 Leopard |
| Linux operating systems supported | Yes |
| Hardware encryption | Yes |
| Password protection | Yes |
| Security algorithms | 256-bit AES |
| Width | 80 mm |
| Weight | 46 g |
| Height | 11.2 mm |
| Depth | 80 mm |
| USB connector | USB Type-C |
| Thunderbolt technology | No |
| USB version | 3.2 Gen 2 (3.1 Gen 2) |
| Wi-Fi | No |
| Warnings | Avoid contact with water and moisture., Do not open the drive enclosure or attempt to repair it yourself., The product contains electronic components that may be hazardous to the environment. Do not dispose of in normal waste. |
| SSD capacity | 256 GB |
| Memory type | 3D NAND |
| Read speed | 540 MB/s |
| Interface | USB 3.2 Gen 2 (3.1 Gen 2) |
| Write speed | 500 MB/s |
| NVMe | No |
| Sustainability compliance | Yes |