Lenovo IdeaPad Slim 3 15ARP10 Ryzen 5 1500 15.3" WUXGA IPS 300 nitų AG 16GB DDR5 4800 512GB SSD Radeon 660M 720p internetinė kamera 60Wh baterija Windows 11 Kosminės mėlynos spalvos
Lenovo IdeaPad Slim 3 15ARP10 Ryzen 5 1500 15.3" WUXGA IPS 300 nitų AG 16GB DDR5 4800 512GB SSD Radeon 660M 720p internetinė kamera 60Wh baterija Windows 11 Kosminės mėlynos spalvos
Garantija
24 mėn.
Pristatymas iš Europos
per 4 - 8*
d. d.
| Processor boost frequency | 4.55 GHz |
| Processor cache type | L2 & L3 |
| Processor frequency | 3.3 GHz |
| Processor manufacturer | AMD |
| Processor family | AMD Ryzen 5 |
| Processor cache | 19 MB |
| Processor model | 150 |
| Processor cores | 6 |
| Processor threads | 12 |
| Processor generation | AMD Ryzen 100 Series |
| Processor base power | 45 W |
| On-board graphics card family | AMD Radeon |
| On-board graphics card | Yes |
| On-board graphics card model | AMD Radeon 660M |
| On-board GPU manufacturer | AMD |
| Memory form factor | On-board + SO-DIMM |
| Internal memory type | DDR5-SDRAM |
| Maximum internal memory | 24 GB |
| Internal memory | 16 GB |
| Memory clock speed | 4800 MHz |
| Product type | Laptop |
| Product colour | Blue |
| Housing material | PC-ABS |
| Colour name | Cosmic Blue |
| Trusted Platform Module (TPM) | Yes |
| Trusted Platform Module (TPM) version | 2.0 |
| Width | 343.4 mm |
| Weight | 1.63 kg |
| Depth | 239.5 mm |
| Height (rear) | 1.89 cm |
| Height (front) | 1.79 cm |
| Bluetooth | Yes |
| Antenna type | 2x2 |
| Bluetooth version | 5.3 |
| Top Wi-Fi standard | Wi-Fi 6 (802.11ax) |
| Wi-Fi standards | Wi-Fi 6 (802.11ax) |
| WWAN | Not installed |
| Motherboard chipset | AMD SoC |
| Display diagonal | 38.9 cm (15.3") |
| Touchscreen | No |
| Native aspect ratio | 16:10 |
| Display resolution | 1920 x 1200 pixels |
| Display brightness | 300 cd/m² |
| HD type | WUXGA |
| Panel type | IPS |
| LED backlight | Yes |
| Colour gamut | 45% |
| Maximum refresh rate | 60 Hz |
| RGB colour space | NTSC |
| Operating system installed | Windows 11 Home |
| Built-in microphone | Yes |
| Speaker power | 2 W |
| Number of built-in speakers | 2 |
| Number of microphones | 2 |
| Card reader integrated | Yes |
| Total storage capacity | 512 GB |
| SSD form factor | M.2 |
| Storage media | SSD |
| Optical drive type | No |
| NVMe | Yes |
| Compatible memory cards | SD |
| SSD capacity | 512 GB |
| Total SSDs capacity | 512 GB |
| SSD interface | PCI Express 4.0 |
| Number of SSDs installed | 1 |
| USB 3.2 Gen 1 (3.1 Gen 1) Type-C ports quantity | 1 |
| HDMI ports quantity | 1 |
| HDMI version | 1.4 |
| USB 3.2 Gen 1 (3.1 Gen 1) Type-A ports quantity | 2 |
| Combo headphone/mic port | Yes |
| Front camera | Yes |
| Front camera HD type | HD |
| Front camera resolution | 1280 x 720 pixels |
| Battery capacity | 60 Wh |
| Pointing device | Touchpad |
| Numeric keypad | Yes |
| Keyboard backlit | Yes |