- Prekė sandėlyje 6 - 11
TP-Link Omada 28 prievadų Gigabit L2+ valdomas jungiklis su 24 prievadų PoE+
TP-Link Omada 28 prievadų Gigabit L2+ valdomas jungiklis su 24 prievadų PoE+
Garantija
60 mėn.
Pristatymas iš Europos
per 6 - 11*
d. d.
| Form factor | 1U |
| Product colour | Black |
| LED indicators | Yes |
| Number of fans | 2 fan(s) |
| Rack mounting | Yes |
| Power consumption (max) | 480.1 W |
| AC input frequency | 50/60 Hz |
| Power source | AC |
| AC input voltage | 100 - 240 V |
| Power supply included | Yes |
| MAC address filtering | Yes |
| Security algorithms | SSH, SSL/TLS |
| SSH/SSL support | Yes |
| IP-MAC-Port binding | Yes |
| Authentication | MAC-based authentication, Port-based authentication |
| Static port security | Yes |
| IGMP snooping | Yes |
| DHCP features | DHCPv6 client, DHCPv6 snooping, DHCP server, DHCP client, DHCP relay, DHCP snooping |
| BPDU filtering/protection | Yes |
| Loop protection | Yes |
| Access Control List (ACL) | Yes |
| Storage temperature (T-T) | -40 - 70 °C |
| Storage relative humidity (H-H) | 5 - 90% |
| Operating relative humidity (H-H) | 10 - 90% |
| Operating temperature (T-T) | 0 - 45 °C |
| Heat dissipation | 1637.14 BTU/h |
| Web-based management | Yes |
| Quality of Service (QoS) support | Yes |
| ARP inspection | Yes |
| Configuring Location Settings (CLI) | Yes |
| Cloud-managed | Yes |
| Switch layer | L2+ |
| System event log | Yes |
| Switch type | Managed |
| Width | 440 mm |
| Depth | 330 mm |
| Height | 44 mm |
| Networking standards | IEEE 802.3at, IEEE 802.3z, IEEE 802.3af, IEEE 802.3ab, IEEE 802.3i, IEEE 802.3u |
| Ethernet LAN data rates | 10,100,1000 Mbit/s |
| Rate limiting | Yes |
| VLAN support | Yes |
| Copper ethernet cabling technology | 1000BASE-T, 10BASE-T |
| Head-of-line (HOL) blocking | Yes |
| Port mirroring | Yes |
| Number of VLANs | 4000 |
| 10G support | No |
| Flow control support | Yes |
| Spanning tree protocol | Yes |
| Link aggregation | Yes |
| Broadcast storm control | Yes |
| IP routing | Yes |
| Active link detection | Yes |
| Virtual LAN features | Tagged VLAN, Port-based VLAN, Private VLAN, Voice VLAN, MAC address-based VLAN |
| Export Control Classification Number (ECCN) | EAR99 |
| Quick start guide | Yes |
| User guide | Yes |
| GARP VLAN Registration Protocol (GVRP) | Yes |
| Management protocols | SNMPv1/v2c/v3, LLDP/LLDP-MED |
| Console port | RJ-45/micro-USB |
| Basic switching RJ-45 Ethernet ports type | Gigabit Ethernet (10/100/1000) |
| Gigabit Ethernet (copper) ports quantity | 24 |
| Power connector | AC-in jack |
| SFP module slots quantity | 4 |
| Basic switching RJ-45 Ethernet ports quantity | 24 |
| Store-and-forward | Yes |
| MAC address table | 16000 entries |
| Packet buffer memory | 12 MB |
| Jumbo frames support | Yes |
| Switching capacity | 56 Gbit/s |
| Jumbo frames | 9000 |
| Forwarding rate | 41.66 Mpps |
| Power over Ethernet (PoE) | Yes |
| Total Power over Ethernet (PoE) budget | 384 W |
| Power over Ethernet (PoE) power per port | 30 W |
| Power over Ethernet plus (PoE+) ports quantity | 24 |
| Multicast support | Yes |
| Warnings | Ensure the unit is adequately ventilated during operation., Do not open the case or try to repair it yourself., The product is not suitable for disposal in the regular waste bin. Take your used electronic equipment to a recycling centre in accordance with local regulations. |