-
−1%
Garantija
24 mėn.
Pristatymas iš Europos
per 4 - 8*
d. d.
| VESA mounting | Yes |
| Stand type | Legs stand |
| Panel mounting interface | 400 x 300 |
| Bezel type | 3 Bezel-less |
| Introduction year | 2025 |
| Stand colour | Black |
| Product colour | Black |
| Energy saving mode | Yes |
| Power consumption (max) | 220 W |
| Power consumption (standby) | 0.5 W |
| Power consumption (typical) | 138 W |
| Energy efficiency scale | A to G |
| Energy efficiency class (SDR) | G |
| Energy efficiency class (HDR) | G |
| Energy consumption (SDR) per 1000 hours | 138 kWh |
| Energy consumption (HDR) per 1000 hours | 199 kWh |
| AC input frequency | 50/60 Hz |
| AC input voltage | 220 - 240 V |
| Number of OSD languages | 28 |
| On Screen Display (OSD) | Yes |
| Electronic Programme Guide (EPG) | Yes |
| Works with Samsung Bixby | Yes |
| Auto power off | Yes |
| Voice control | Yes |
| Voice guide | Yes |
| Firmware upgradeable | Yes |
| Weight (with stand) | 22.8 kg |
| Weight (without stand) | 22.4 kg |
| Stand width | 125 cm |
| Stand depth | 28 cm |
| Depth (without stand) | 77 mm |
| Height (without stand) | 957.8 mm |
| Width (without stand) | 1668.1 mm |
| Depth (with stand) | 280 mm |
| Width (with stand) | 1668.1 mm |
| Height (with stand) | 1005.9 mm |
| Wi-Fi standards | Wi-Fi 5 (802.11ac) |
| Web browser | Yes |
| Bluetooth version | 5.3 |
| Wi-Fi | Yes |
| Ethernet LAN | Yes |
| Browsing | Yes |
| Bluetooth | Yes |
| Backlight dimming technology | UHD Dimming |
| Picture processing technology | Samsung Contrast Enhancer |
| High Dynamic Range (HDR) supported | Yes |
| Subtitles function | Yes |
| High Dynamic Range (HDR) technology | High Dynamic Range 10+ (HDR10 Plus), High Dynamic Range 10 (HDR10) |
| SmartThings app support | Yes |
| 4K Ultra HD upscaling | Yes |
| Game mode | Yes |
| Game features | Auto Low Latency Mode (ALLM), HGiG, Variable Refresh Rate (VRR) |
| AI Upscale | Yes |
| TV key support | Yes |
| Eco sensor | Yes |
| Remote control included | Yes |
| Desktop stand | Yes |
| Remote control type | TM2240A |
| Cables included | AC |
| Native refresh rate | 60 Hz |
| Display diagonal (metric) | 190.5 cm |
| Display technology | LED |
| Motion interpolation technology | Motion Xcelerator |
| Dynamic contrast ratio marketing name | Mega Contrast |
| Display diagonal | 190.5 cm (75") |
| Native aspect ratio | 16:9 |
| Display resolution | 3840 x 2160 pixels |
| HD type | 4K Ultra HD |
| Screen shape | Flat |
| Number of speakers | 2 |
| RMS rated power | 20 W |
| Enhanced Audio Return Channel (eARC) | Yes |
| Audio pre-selection descriptor | Yes |
| Adaptive sound | Yes |
| Audio output channels | 2.0 channels |
| HDMI ports quantity | 3 |
| PC in (D-Sub) | No |
| Common interface Plus (CI+) | Yes |
| Audio Return Channel (ARC) | Yes |
| Consumer Electronics Control (CEC) | Anynet+ |
| Common interface Plus (CI+) version | 1.4 |
| RF ports quantity | 3 |
| Common interface (CI) | Yes |
| USB 2.0 ports quantity | 1 |
| Ethernet LAN (RJ-45) ports | 1 |
| Digital signal format system | DVB-C, DVB-S2, DVB-T2 |
| Tuner type | Analog & digital |
| Warnings | The product may contain small parts, keep out of reach of children., The product contains electronic components that may be hazardous to the environment, do not dispose of in the regular rubbish bin, use an electronic waste collection point., The TV has live parts, use caution when connecting and disconnecting the power cord. |
| Operating system installed | Tizen |
| Hybrid Broadcast Broadband TV (HbbTV) | Yes |
| Smart modes | Filmmaker |
| Smart TV | Yes |
| Apple AirPlay 2 support | Yes |
| Internet TV | Yes |
| Hybrid Broadcast Broadband TV (HbbTV) version | 2.0.4 |
| Sound mirroring | Yes |
| Samsung technologies (AV/TV) | Crystal Processor 4K, Q-Symphony, Object Tracking Sound Lite |
| European Product Registry for Energy Labelling (EPREL) code | 2205168 |