LG OLED evo AI OLED65C51LA televizorius 165,1 cm (65") 4K Ultra HD išmanusis televizorius „Wi-Fi“ juodas
LG OLED evo AI OLED65C51LA televizorius 165,1 cm (65") 4K Ultra HD išmanusis televizorius „Wi-Fi“ juodas
Garantija
24 mėn.
Pristatymas iš Europos
per 6 - 11*
d. d.
| Introduction year | 2025 |
| Stand type | Center stand |
| Product colour | Black |
| VESA mounting | Yes |
| Panel mounting interface | 300 x 200 |
| Energy efficiency class (HDR) | G |
| Energy consumption (HDR) per 1000 hours | 234 kWh |
| Energy efficiency scale | A to G |
| AC input frequency | 50/60 Hz |
| AC input voltage | 100 - 240 V |
| Energy efficiency class (SDR) | F |
| Energy consumption (SDR) per 1000 hours | 95 kWh |
| Power consumption (standby) | 0.5 W |
| Works with Apple Siri | Yes |
| Works with the Google Assistant | Yes |
| Voice control | Yes |
| Depth (without stand) | 45.1 mm |
| Height (without stand) | 826 mm |
| Stand depth | 23 cm |
| Stand width | 47 cm |
| Width (without stand) | 1441 mm |
| Weight (without stand) | 16.6 kg |
| Width (with stand) | 1441 mm |
| Height (with stand) | 880 mm |
| Depth (with stand) | 230 mm |
| Weight (with stand) | 18.5 kg |
| Bluetooth | Yes |
| Ethernet LAN | Yes |
| Wi-Fi | Yes |
| Web browser | Yes |
| Wi-Fi standards | Wi-Fi 5 (802.11ac), 802.11g, 802.11b, 802.11a, Wi-Fi 6 (802.11ax), Wi-Fi 4 (802.11n) |
| Bluetooth version | 5.3 |
| Backlight dimming technology | Pixel Dimming |
| Game features | 4K HFR (High Frame Rate), Auto Low Latency Mode (ALLM), Game Dashboard, HGiG, Variable Refresh Rate (VRR) |
| Multi View | Yes |
| High Dynamic Range (HDR) technology | Filmmaker Mode, Hybrid Log-Gamma (HLG), High Dynamic Range 10 (HDR10), Dolby Vision, Dynamic Tone Mapping PRO |
| USB recording | Yes |
| AI Upscale | Yes |
| Game mode | Yes |
| Smartphone/tablet remote support | Yes |
| High Dynamic Range (HDR) supported | Yes |
| Picture processor | α9 Gen 8 AI Processor 4K |
| NVIDIA G-SYNC type | G-SYNC |
| AMD FreeSync type | FreeSync Premium |
| NVIDIA G-SYNC | Yes |
| Audio formats supported | WMA, AAC, apt-X, PCM, EAC3, AC3, MP2, MP3, HE-AAC, AC4 |
| AMD FreeSync | Yes |
| Picture processing technology | LG AI Picture Pro |
| Remote control type | Magic Remote MR25GA |
| Cables included | AC |
| Remote control included | Yes |
| Display refresh rates supported | 144 Hz |
| Motion interpolation technology | OLED Motion |
| Native refresh rate | 120 Hz |
| Display resolution | 3840 x 2160 pixels |
| Response time | 0.1 ms |
| Native aspect ratio | 16:9 |
| LED backlight | Yes |
| HD type | 4K Ultra HD |
| Screen shape | Flat |
| Display diagonal | 165.1 cm (65") |
| Display technology | OLED evo |
| Display diagonal (metric) | 164 cm |
| Audio decoders | Dolby Atmos, Dolby Digital |
| Sound modes | Clear Voice Pro, AI Sound Pro, AI Acoustic Tuning |
| Enhanced Audio Return Channel (eARC) | Yes |
| TV Sound Mode Share | Yes |
| Audio output channels | 2.2 channels |
| RMS rated power | 40 W |
| Common interface (CI) | Yes |
| PC in (D-Sub) | No |
| RF ports quantity | 2 |
| RF connector type | F, IEC |
| Consumer Electronics Control (CEC) | SimpLink |
| USB 2.0 ports quantity | 3 |
| Ethernet LAN (RJ-45) ports | 1 |
| HDMI ports quantity | 4 |
| Digital audio optical out | 1 |
| Warranty period | 5 year(s) |
| Digital signal format system | DVB-T2, DVB-S, DVB-T, DVB-C, DVB-S2 |
| Tuner type | Analog & digital |
| Number of tuners | 1 tuner(s) |
| Auto channel search | Yes |
| Warnings | The product may contain small parts, keep out of reach of children., The product contains electronic components that may be hazardous to the environment, do not dispose of in the regular rubbish bin, use an electronic waste collection point., The TV has live parts, use caution when connecting and disconnecting the power cord. |
| Internet TV | Yes |
| Apple AirPlay 2 support | Yes |
| Operating system version | 25 |
| Smart TV | Yes |
| Operating system installed | WebOS |
| LG technologies (AV/TV) | LG Channels, Magic Remote Control, LG Sound Sync, AI Super Upscaling 4K, ThinQ™, Bluetooth Surround Ready, WOW Orchestra |
| European Product Registry for Energy Labelling (EPREL) code | 2224420 |