„Samsung Galaxy A16“ 17 cm (6,7 colio) hibridinis dviejų SIM kortelių 4G USB C tipo 4 GB 128 GB 5000 mAh žalias
„Samsung Galaxy A16“ 17 cm (6,7 colio) hibridinis dviejų SIM kortelių 4G USB C tipo 4 GB 128 GB 5000 mAh žalias
Garantija
24 mėn.
Pristatymas iš Europos
per 8 - 13*
d. d.
| Processor boost frequency | 2.2 GHz |
| Processor cores | 8 |
| Processor frequency | 2 GHz |
| Product colour | Green |
| USB Power Delivery (USB PD) | Yes |
| USB Type-C required charging power (min) | 10 W |
| USB Type-C charging port | Yes |
| USB Type-C required charging power (max) | 25 W |
| Weight | 200 g |
| Depth | 7.9 mm |
| Width | 77.9 mm |
| Height | 164.4 mm |
| Wi-Fi standards | 802.11a, 802.11g, Wi-Fi 5 (802.11ac), Wi-Fi 4 (802.11n), 802.11b |
| Top Wi-Fi standard | Wi-Fi 5 (802.11ac) |
| Bluetooth | Yes |
| 3G bands supported | 2100, 850, 900 |
| SIM card capability | Hybrid Dual SIM |
| Mobile network generation | 4G |
| Near Field Communication (NFC) | Yes |
| 4G standard | LTE-TDD & LTE-FDD |
| 4G bands supported | 700, 2300, 2100, 800, 900, 1800, 2600, 850, 2500 MHz |
| 3G standards | UMTS, WCDMA |
| Wi-Fi Direct | Yes |
| Bluetooth version | 5.3 |
| SIM card type | NanoSIM |
| 5G standard | Not supported |
| Fingerprint reader | Yes |
| Vibrating alert | Yes |
| Speakerphone | Yes |
| Video call | Yes |
| AC adapter included | No |
| Cables included | USB Type-C |
| Display diagonal | 17 cm (6.7") |
| Display number of colours | 16 million colours |
| Display resolution | 1080 x 2340 pixels |
| Panel type | AMOLED |
| Display technology marketing name | Super AMOLED |
| Platform | Android |
| Video formats supported | 3GP, WEBM, 3G2, FLV, MKV, MP4, M4V, AV1 |
| Speakers | Mono |
| Audio formats supported | IMY, MIDI, WAV, AMR, OGG, M4A, Mid, AAC, FLAC, MP3, RTTTL, 3GA, RTX, XMF, MXMF, AWB, OGA, OTA |
| Compatible memory cards | MicroSD (TransFlash) |
| Maximum memory card size | 1.5 TB |
| Internal storage capacity | 128 GB |
| RAM capacity | 4 GB |
| User memory | 108.3 GB |
| USB connector type | USB Type-C |
| Headphone connectivity | USB Type-C |
| USB port | Yes |
| USB version | 2.0 |
| Slow motion rate | 120fps @HD |
| Front camera aperture number | 2 |
| Second rear camera aperture number | 2.2 |
| Third rear camera resolution (numeric) | 2 MP |
| Rear camera aperture number | 1.8 |
| Third rear camera aperture number | 2.4 |
| Video capture resolution (max) | 1920 x 1080 pixels |
| Rear camera flash | Yes |
| Rear camera type | Triple camera |
| Front camera type | Single camera |
| Rear camera resolution (numeric) | 50 MP |
| Second rear camera resolution (numeric) | 5 MP |
| Front camera resolution (numeric) | 13 MP |
| Digital zoom | 10x |
| Maximum frame rate | 120 fps |
| Slow motion mode | Yes |
| Removable battery | No |
| Battery capacity | 5000 mAh |
| Proximity sensor | Yes |
| Ambient light sensor | Yes |
| Accelerometer | Yes |
| Magnetic sensor | Yes |
| Warnings | Do not expose the device to high temperatures or direct flames., Do not dispose of the device in the regular waste bin, contact your local electronic waste collection point., Avoid direct contact with liquids or substances if the device is damaged. |
| Yes | |
| Short Message Service (SMS) | Yes |
| Galileo | Yes |
| BeiDou | Yes |
| Quasi-Zenith Satellite System (QZSS) | Yes |
| Position location | Yes |
| GPS (satellite) | Yes |
| GLONASS | Yes |
| International Protection (IP) code | IP54 |
| Energy efficiency class | B |
| Energy efficiency scale | A to G |
| Repairability class | C |
| Battery endurance per cycle | 2710 min |
| Battery endurance in cycles | 1200 |
| Repeated free fall reliability class | B |