- Prekė sandėlyje
AOC G4 27G42E kompiuterio monitorius 68,6 cm (27") 1920 x 1080 pikselių „Full HD“ LCD juodas
AOC G4 27G42E kompiuterio monitorius 68,6 cm (27") 1920 x 1080 pikselių „Full HD“ LCD juodas
Garantija
36 mėn.
Pristatymas iš Europos
per 6 - 11*
d. d.
| Detachable stand | Yes |
| Front bezel colour | Black |
| Market positioning | Gaming |
| Product colour | Black |
| Frameless design | Yes |
| Energy efficiency class (HDR) | G |
| Energy efficiency class (SDR) | E |
| Energy consumption (SDR) per 1000 hours | 21 kWh |
| Energy efficiency scale | A to G |
| Power supply type | Internal |
| Energy consumption (HDR) per 1000 hours | 28 kWh |
| Power consumption (standby) | 0.3 W |
| Power consumption (typical) | 22 W |
| Power consumption (max) | 34 W |
| Power consumption (off) | 0.3 W |
| AC input frequency | 50/60 Hz |
| AC input voltage | 100 - 240 V |
| Input current | 1.5 A |
| Non-operating altitude | 0 - 12192 m |
| Operating altitude | 0 - 5000 m |
| Storage temperature (T-T) | -25 - 55 °C |
| Storage relative humidity (H-H) | 5 - 93% |
| Operating relative humidity (H-H) | 10 - 85% |
| Operating temperature (T-T) | 0 - 40 °C |
| Height (without stand) | 449.7 mm |
| Weight (with stand) | 3.83 kg |
| Width (without stand) | 613.9 mm |
| Weight (without stand) | 3.44 kg |
| Depth (without stand) | 51.2 mm |
| Height (with stand) | 366.3 mm |
| Depth (with stand) | 197.6 mm |
| Width (with stand) | 613.9 mm |
| Flicker-free technology | Yes |
| Low Blue Light technology | Yes |
| Game mode | Yes |
| VESA Adaptive Sync support | Yes |
| Stand included | Yes |
| Cables included | AC, DisplayPort, HDMI |
| Response time (MPRT) | 0.5 ms |
| Colour gamut standard | sRGB, Adobe RGB, DCI-P3 |
| Viewable size, vertical | 33.6 cm |
| Response time measurement type | GTG (Gray to Gray) |
| Display diagonal (metric) | 68.6 cm |
| Maximum refresh rate | 180 Hz |
| Viewable size, horizontal | 59.8 cm |
| Panel type | Fast IPS |
| Contrast ratio (typical) | 1000:1 |
| DDC/CI | Yes |
| Display technology | LCD |
| Backlight type | W-LED |
| Touchscreen | No |
| Digital vertical frequency | 48 - 180 Hz |
| Digital horizontal frequency | 30 - 200 kHz |
| High Dynamic Range (HDR) supported | Yes |
| Screen shape | Flat |
| Viewing angle, horizontal | 178° |
| LED backlight | Yes |
| Response time | 1 ms |
| HD type | Full HD |
| Display brightness (typical) | 300 cd/m² |
| Display resolution | 1920 x 1080 pixels |
| Viewing angle, vertical | 178° |
| Display diagonal | 68.6 cm (27") |
| Display number of colours | 16.7 million colours |
| Pixel pitch | 0.3108 x 0.3108 mm |
| Native aspect ratio | 16:9 |
| Contrast ratio (dynamic) | 80000000:1 |
| High Dynamic Range (HDR) technology | High Dynamic Range 10 (HDR10) |
| Anti-glare screen | Yes |
| Built-in camera | No |
| Built-in speaker(s) | No |
| Height adjustment | No |
| Plug and Play | Yes |
| On Screen Display (OSD) | Yes |
| On Screen Display (OSD) languages | Swedish, English, Japanese, Traditional Chinese, French, Korean, Spanish, Croatian, Ukrainian, Finnish, German, Italian, Dutch, Turkish, Russian, Czech, Polish, Simplified Chinese, Portuguese |
| Tilt adjustment | Yes |
| Number of OSD languages | 19 |
| Tilt angle range | -5 - 23° |
| LED indicators | Yes |
| HDMI version | 2.0 |
| Headphone out | Yes |
| Headphone outputs | 1 |
| HDMI | Yes |
| HDMI ports quantity | 1 |
| Headphone connectivity | 3.5 mm |
| HDCP version | 2.2 |
| Built-in USB hub | No |
| DisplayPort version | 1.4 |
| DisplayPorts quantity | 1 |
| HDCP | Yes |
| Low input lag | Yes |
| Shadow control | Yes |
| Motion blur reduction | Yes |
| Compliance certificates | CB, Federal Communications Commission (FCC), RoHS, CE |
| FPS counter | Yes |
| Dial point | Yes |
| Warnings | Avoid direct contact with liquids., Do not expose to water or excessive moisture., The monitor contains materials that may be harmful to the environment; follow local regulations for the disposal of electronic devices. |
| European Product Registry for Energy Labelling (EPREL) code | 2125815 |