- In stock.
Built-in dishwasher Whirlpool WSIC 3M27 C
Built-in dishwasher Whirlpool WSIC 3M27 C
Guarantee
12 month
Delivery from Lithuania in
3 - 6
business days
| Brand | WHIRLPOOL, Whirlpool |
| Model | WSIC 3M27 C |
| Width | 44.8 cm, 448 mm. |
| Depth | 55.5 cm |
| Height | 82 cm, 820mm. |
| Energy efficiency class | E |
| Annual energy consumption | 212 kWh |
| Water consumption per cycle | 9 liters |
| Number of tableware sets | 10 |
| Annual water consumption | 2520 liters |
| Dishwasher type | Built-in |
| Washing efficiency class | A |
| Drying efficiency class | A |
| Noise level | 47 dB |
| Number of programs | 6 |
| Washing programs | Quick wash, Delicate wash, Intensive wash, Pre-rinse, Auto-program |
| Indicators | Rinse aid indicator, Salt indicator |
| Management | Electronic |
| Protection against water spills | Yes |
| Child safety feature | No |
| Screen | Yes |
| Tool drawer | No |
| Mandatory warranty | 24 months |
| Delaying the start of the programme | Yes |
| Additional information | 6th Sense Technology |
| Weight | 32.77 kg. |
| Length | 555mm. |
| Country of manufacture | PL |