-
−3%
„Electrolux EES47400L“ pilnai įmontuojama 13 vietų skalbimo mašina
„Electrolux EES47400L“ pilnai įmontuojama 13 vietų skalbimo mašina
Garantija
24 mėn.
Pristatymas iš Europos
per 6 - 11*
d. d.
| Built-in display | Yes |
| Cutlery compartment type | Basket |
| Upper basket adjustable height | Yes |
| Door hinge | Sliding |
| Display type | LED |
| Control panel colour | Black |
| Control type | Touch |
| Product size | Full size (60 cm) |
| Door colour | Not applicable |
| Appliance placement | Fully built-in |
| Custom panel-ready | Yes |
| Self-balancing hinge | Yes |
| Lower basket rack | Foldable |
| Energy efficiency class | C |
| AC input voltage | 220-240 V |
| Washing efficiency index (EU 2017/1369) | 1.121 |
| Power consumption (off) | 0.5 W |
| AC input frequency | 50 Hz |
| Drying efficiency index (EU 2017/1369) | 1.061 |
| Energy efficiency scale | A to G |
| Energy consumption per cycle | 0.735 kWh |
| Water consumption per cycle | 9.9 L |
| Energy efficiency index (EEI) | 43.9 |
| Energy consumption per 100 cycles | 74 kWh |
| Installation compartment depth | 55 cm |
| Installation compartment width | 60 cm |
| Depth | 550 mm |
| Weight | 34 kg |
| Height | 818 mm |
| Installation compartment height | 81.8 cm |
| Width | 596 mm |
| Dishwashing programs | Pre-rinse, Eco, 120min, AutoSense, 60min, Quick, Quick 30min 40°C |
| AquaStop function | Yes |
| Half-load | Yes |
| Noise level | 44 dB |
| Drying system | AirDry |
| Number of temperature settings | 3 |
| Auto power off | Yes |
| Drying performance | B |
| Delay start (min) | 1 h |
| Motor type | Brushless |
| Inverter technology | Yes |
| Delay start (max) | 24 h |
| Number of place settings | 13 place settings |
| Delayed start timer | Yes |
| Number of washing programs | 8 |
| Noise emission class | B |
| Cycle time | 240 min |
| Remaining time indication | Yes |
| Salt indicator | Yes |
| Rinse aid indicator | Yes |
| Automatic door opening | Yes |
| Warnings | Handle electrical cables with care to avoid the risk of electric shock., Ensure that the appliance is regularly serviced and kept clean., Do not allow children to operate or be in close proximity to an operating dishwasher without adult supervision. |
| European Product Registry for Energy Labelling (EPREL) code | 1954927 |