Garantija
36 mėn.
Pristatymas iš Lietuvos
per 3 - 5*
d. d.
The Neomounts DS70-700BL1 is a full motion desk mount for one flat screen up to 27" with a maximum weight capacity of 7 kg. The versatile tilt (135°), rotate (360°) and swivel (180°) technology allows the mount to change to any viewing angle to fully benefit from the capabilities of your screen. Additionally, the mount features gas spring height adjustment (15,2-40,2 cm) and depth adjustment (0-48 cm), to create the perfect working position.
The DS70-700BL1 is suitable for screens that meet VESA hole pattern 75x75 or 100x100mm. Unused hole patterns can be covered using one of Neomounts VESA adapter plates.
| Summary | Neomounts DS70-700BL1 Monitor arm 17-27" - gas spring. Mounting: Clamp, Maximum weight capacity: 7 kg, Minimum screen size: 43.2 cm (17"), Maximum screen size: 68.6 cm (27"), Minimum VESA mount: 75 x 75 mm, Maximum VESA mount: 100 x 100 mm. Height adjustment, Swivel angle range: -90 - 90°, Tilt angle range: -45 - 90°. Product colour: Black |
| Vendor Homepage | https://www.neomounts.com/default.asp?pageid=44&artdetail=DS70-700BL1 |
| Unit Box Height | 0.1 |
| Unit Box Length | 0.41 |
| Unit Box Width | 0.28 |
| Desk thickness (max) | 80 mm |
| Desk thickness (min) | 10 mm |
| Maximum screen size | 27 " |
| Maximum VESA mount | 100 x 100 mm |
| Maximum weight capacity | 7 kg |
| Maximum weight capacity (per curved/ultra-wide display) | 7 kg |
| Maximum weight capacity (per display) | 7 kg |
| Minimum screen size | 17 " |
| Minimum VESA mount | 75 x 75 mm |
| Mounting | Clamp |
| Mounting type | Desk |
| Number of displays supported | 1 |
| Panel mounting interface | 100 x 100/75 x 75 mm |
| Adjustable depth | Yes |
| Angle of rotation | 360 ° |
| Cable management | Yes |
| Depth adjustment range | 0 - 480 mm |
| Height adjustment | Yes |
| Height adjustment range | 152 - 402 mm |
| Height adjustment type | Gas spring |
| Pivot angle | -180 - 180 ° |
| Rotating | Yes |
| Swivel angle range | -90 - 90 ° |
| Swivelling | Yes |
| Tilt adjustment | Yes |
| Tilt angle range | -45 - 90 ° |
| Housing material | Steel |
| Orientation | Landscape/Portrait |
| Product colour | Black |
| Depth | 542 mm |
| Height | 566 mm |
| Weight | 2100 g |
| Width | 117 mm |
| Package depth | 270 mm |
| Package height | 90 mm |
| Package net weight | 2500 g |
| Package weight | 2500 g |
| Package width | 405 mm |
| Quantity per pack | 1 pc(s) |
| Minimum weight | 2 kg |
| Country of origin | China |
| Harmonized System (HS) code | 7326909890 |
| Master (outer) case gross weight | 2500 g |
| Master (outer) case height | 90 mm |
| Master (outer) case length | 270 mm |
| Master (outer) case net weight | 2100 g |
| Master (outer) case width | 405 mm |
| Products per master (outer) case | 1 pc(s) |
| Products per pallet (EU) | 135 pc(s) |
| Units per Shipping Box | 1 |
| Unit Calculated Volume | 0.01148 cubm |
| Unit Calculated Weight | 2.48 kg |