- Prekė sandėlyje
„Logitech Brio 505“
„Logitech Brio 505“
Garantija
24 mėn.
Pristatymas iš Europos
per 6 - 11*
d. d.
| Mounting type | Clip |
| Lens material | Glass |
| Interface | USB |
| Product colour | Graphite |
| Built-in flash | No |
| Cable length | 1.5 m |
| Height | 31.5 mm |
| Weight | 121 g |
| Weight (with stand) | 121 g |
| Width | 110 mm |
| Depth | 31.5 mm |
| Clamp dimensions (W x D x H) | 45.8 x 65.1 x 25 mm |
| Minimum system requirements | Required: Available USB-C port Works with Windows, macOS, or ChromeOS and virtually any popular video calling platform. Logi Tune not available for ChromeOS. RightSight currently available only for Windows Certified for Microsoft Teams, Zoom, Google Meet, Works With Chromebook. (2GB RAM or more needed for 1080p video streaming and 1GB RAM is typically needed for streaming 720p) |
| Minimum RAM | 1024 MB |
| Plug and Play | Yes |
| Megapixel (approx.) | 4 MP |
| Supported video modes | 720p, 1080p |
| Privacy camera | Yes |
| Diagonal field of view | 90° |
| Auto focus | Yes |
| Digital zoom | 4x |
| Maximum frame rate | 60 fps |
| Resolution at capture speed | 1280x720@60fps, 1920x1080@30fps |
| Face tracking | No |
| Zoom capability | Yes |
| Privacy type | Privacy shutter |
| Maximum video resolution | 1920 x 1080 pixels |
| Camera HD type | Full HD |
| Adjustable field of view | Yes |
| Field of view modes quantity | 3 |
| Packaging content | Brio 505 with attached USB-C cable Mount clip with removable mount adapter User documentation |
| Box contents | Brio 505 with attached USB-C cable Mount clip with removable mount adapter User documentation |
| Batteries included | No |
| Cables included | USB Type C |
| Windows operating systems supported | Yes |
| Other operating systems supported | ChromeOS |
| Mac operating systems supported | MacOS |
| Master (outer) case gross weight | 3.87 kg |
| Master (outer) case width | 270 mm |
| Master (outer) case height | 188 mm |
| Master (outer) case length | 281 mm |
| Built-in microphone | Yes |
| Number of microphones | 2 |
| Microphone pick-up range | 1.22 m |
| Sustainability certificates | CarbonNeutral, Forest Stewardship Council (FSC) |