NutriBullet Pro 900 0.9 L Sport blender 900 W White
NutriBullet Pro 900 0.9 L Sport blender 900 W White










NutriBullet Pro 900 0.9 L Sport blender 900 W White
Guarantee
12 month
Delivery from Europe in
6 - 11
business days
| Product colour | White |
| Type | Sport blender |
| Detachable blade unit | Yes |
| Easy to clean | Yes |
| Removable bowl | Yes |
| Cord length | 0.6 m |
| Power source | AC |
| Power | 900 W |
| Weight | 2 kg |
| Depth | 170 mm |
| Width | 170 mm |
| Height | 280 mm |
| Number of speeds | 1 |
| Ice crushing | Yes |
| Pulse function | Yes |
| Bowl capacity | 0.9 L |
| Rotational speed (max) | 25000 RPM |
| Recipe book | Yes |
| Number of cups | 2 pc(s) |
| Housing material | Plastic |
| Warnings | Do not immerse the drive unit in water or other liquids., The product is intended for household use only., Warning: The appliance contains sharp knives. Take care to avoid injury. |