Clatronic SM 3825 Immersion blender 800 W Black, Stainless steel
Clatronic SM 3825 Immersion blender 800 W Black, Stainless steel















Clatronic SM 3825 Immersion blender 800 W Black, Stainless steel
Guarantee
12 month
Delivery from Europe in
6 - 11
business days
| Product colour | Stainless steel, Black |
| Type | Immersion blender |
| Hanging type | Hanging loop |
| Easy to clean | Yes |
| Power | 800 W |
| AC input frequency | 50 - 60 Hz |
| Power source | AC |
| AC input voltage | 220 - 240 V |
| Turbo | Yes |
| Ice crushing | Yes |
| Pulse function | Yes |
| Doesn't contain | Bisphenol A (BPA) |
| Blade material | Stainless steel |
| Warnings | Do not dismantle the unit yourself. All repairs should be carried out by qualified personnel., Do not immerse the drive unit in water or other liquids., Warning: The appliance contains sharp knives. Take care to avoid injury. |