Clatronic MZ 3579 electric food chopper 1 L 250 W White
Clatronic MZ 3579 electric food chopper 1 L 250 W White
Clatronic MZ 3579 electric food chopper 1 L 250 W White
Guarantee
24 month
Delivery from Europe in
6 - 11
business days
| Product colour | White |
| Number of blades | 2 |
| Blade material | Stainless steel |
| Control type | Buttons |
| Power | 250 W |
| AC input frequency | 50 - 60 Hz |
| AC input voltage | 220-240 V |
| Ice crushing | Yes |
| Bowl capacity | 1 L |
| Warnings | Warning: The appliance contains sharp knives. Take care to avoid injury., The product is intended for household use only., Do not immerse the drive unit in water or other liquids. |