Bosch MC812M865 food processor 1250 W 3.9 L Black, Stainless steel
Bosch MC812M865 food processor 1250 W 3.9 L Black, Stainless steel
Guarantee
24 month
Delivery from Europe in
6 - 11
business days
| Certification | CE, EAC, VDE |
| Mixer functions | Puree, Blend, Cutting, Beat, Mixing, Chop |
| Non-slip feet | Yes |
| Product colour | Black |
| Bowl capacity | 3.9 L |
| Blender attachment | Yes |
| Variable speed | Yes |
| Pulse function | Yes |
| Bluetooth | No |
| Control type | Rotary |
| Power | 1250 W |
| AC input frequency | 50 - 60 Hz |
| AC input voltage | 220 - 240 V |
| Weight | 6.3 kg |
| Width | 430 mm |
| Depth | 250 mm |
| Height | 300 mm |
| Whisk | Yes |
| Cutting disc included | Yes |
| Beaters | Yes |
| Universal knife | Yes |
| Mixing tool | Yes |
| Lid included | Yes |
| Grating disc included | Yes |
| Bowl included | Yes |
| Dough tool | Yes |
| Kneading tool | Yes |
| Chopper blade included | Yes |
| Dough hooks | Yes |
| Blender included | Yes |
| Built-in display | No |
| Pallet gross width | 17.5 cm |
| Pallet gross length | 8 cm |
| Products per pallet | 24 pc(s) |
| Pallet gross height | 12 cm |
| Bowl material | Plastic |