Guarantee
24 month
Delivery from Lithuania in
3 - 5
business days
| Summary | Philips 5000 series HR2682/00. Type: Immersion blender, Product colour: Black, Stainless steel, Cord length: 1.2 m. Rotational speed (max): 15000 RPM, Speed control type: Stepless, Control type: Buttons. Housing material: Plastic, Blade material: Stainless steel, Material jar(s): SAN. Power: 1200 W, Power source: AC, AC input voltage: 230 V. Width: 62 mm, Depth: 72 mm, Height: 409 mm |
| Unit Box Height | 0.277 |
| Unit Box Length | 0.182 |
| Unit Box Width | 0.19 |
| Automatic blade stop | No |
| Child lock | No |
| Cord length | 1.2 m |
| Detachable blade unit | No |
| Dishwasher-proof parts | No |
| Easy to clean | Yes |
| Easy to disassemble | Yes |
| Eject button | Yes |
| LED indicators | Speed |
| Liquid level indicator | Yes |
| On/off switch | Yes |
| Product colour | Black/Stainless steel |
| Splash guard | Yes |
| Type | Immersion blender |
| Adjustable thermostat | No |
| Control type | Buttons |
| Ice crushing | No |
| Keep warm function | No |
| Noise level | 85 dB |
| Number of speeds | 2 |
| Pulse function | Yes |
| Rotational speed (max) | 15000 RPM |
| Speed control type | Stepless |
| Timer | No |
| Variable speed | Yes |
| Blade material | Stainless steel |
| Housing material | Plastic |
| Material jar(s) | SAN |
| Total amount of recyclable materials | 90 % |
| AC input frequency | 50 Hz |
| AC input voltage | 230 V |
| Power | 1200 W |
| Power source | AC |
| Depth | 72 mm |
| Height | 409 mm |
| Weight | 1000 g |
| Width | 62 mm |
| Package depth | 190 mm |
| Package height | 280 mm |
| Package weight | 1710 g |
| Package width | 180 mm |
| Measuring cup | Yes |
| Packaging content | Beaker ; Whisk ; Small chopper |
| Recycled paper manual | Yes |
| Whisk | Yes |
| Country of origin | China |
| Doesn't contain | Bisphenol A (BPA) |
| Warranty period | 2 year(s) |
| Quantity per pack | 1 pc(s) |
| Dangerous goods | No |
| Units per Shipping Box | 1 |
| Unit Calculated Volume | 0.009579 cubm |
| Product Net Weight | 1.45 kg |
| Unit Calculated Weight | 1.6 kg |