Washing machine with a spin dryer Ravanson XPB-800
Washing machine with a spin dryer Ravanson XPB-800
Washing machine with a spin dryer Ravanson XPB-800
Guarantee
24 month
Delivery from Europe in
6 - 11
business days
| Control type | Rotary |
| Door hinge | Up |
| Type | Freestanding |
| Loading type | Top-load |
| Built-in display | No |
| Direct drive technology | N |
| Product colour | White |
| Power consumption (typical) | 360 W |
| Weight | 16 kg |
| Depth | 460 mm |
| Width | 710 mm |
| Height | 895 mm |
| Spin only program | Y, Y |
| Rated capacity | 7.5 kg |
| Water consumption (minimum) | 50 l |
| Water consumption (maximum) | 66 l |
| Maximum spin speed | 1400 RPM |
| Warnings | Do not attempt to repair or open the housing yourself, this may cause an electric shock hazard. |