Washing machine with a spin dryer Ravanson XPB-700
Washing machine with a spin dryer Ravanson XPB-700
Washing machine with a spin dryer Ravanson XPB-700
Guarantee
24 month
Delivery from Europe in
6 - 11
business days
| Product colour | White |
| Direct drive technology | N |
| Built-in display | No |
| Door hinge | Up |
| Type | Freestanding |
| Loading type | Top-load |
| Control type | Rotary |
| Power consumption (typical) | 280 W |
| Depth | 405 mm |
| Height | 730 mm |
| Width | 635 mm |
| Weight | 16 kg |
| Water consumption (minimum) | 27 l |
| Rated capacity | 4 kg |
| Maximum spin speed | 1400 RPM |
| Water consumption (maximum) | 37 l |
| Warnings | Do not attempt to repair or open the housing yourself, this may cause an electric shock hazard. |
| Spin only program | Y |