Portable wireless charger for smartwatches with a 2000 mAh battery capacity. Compatible with various Apple Watch models, it provides up to 3 watts of charging power.
Portable wireless charger for smartwatches with a 2000 mAh battery capacity. Compatible with various Apple Watch models, it provides up to 3 watts of charging power.
Guarantee
24 month
Delivery from Europe in
15 - 16
business days
Portable wireless charger for smartwatches with 2000 mAh battery capacity. Compatible with various Apple Watch models, provides up to 3 watts of charging power.
Features | |
|---|---|
| Product type | Wireless charger for smartwatch |
| Brand | Joyroom |
| Model | JR-WQW01 |
| Color | Black |
| Material | ABS + PC |
Specifications | |
| Battery capacity | 2000mAh (3.7V / 7.4Wh) |
| Input current | 5V / 1A |
| Output power | 3W |
| Dimensions | 72.2 x 41 x 15.6 mm |
| Weight | 63 grams |
Additional information | |
| Charging option | Wireless charging for various Apple Watch models |
| Charging speed | Up to 50% in 30 minutes (depending on model) |
| Compatibility | Various Apple Watch models |
| Safety warning | Use the product only for its intended purpose. |