The Baseus Super Si Quick Charger provides up to 20W fast charging for compatible devices and comes with a 1m USB-C to Lightning cable. It features multiple safety protections and an input voltage range of 100 to 240V AC.
The Baseus Super Si Quick Charger provides up to 20W fast charging for compatible devices and comes with a 1m USB-C to Lightning cable. It features multiple safety protections and an input voltage range of 100 to 240V AC.
Guarantee
24 month
Delivery from Europe in
15 - 16
business days
The Baseus Super Si Quick Charger provides up to 20W fast charging for compatible devices and includes a 1m USB-C to Lightning cable. It features multiple safety protections and operates within a 100-240V AC voltage range.
Features | |
|---|---|
| Product type | Charger |
| Brand | Baseus |
| Model | TZCCSUP-B01 |
Specifications | |
| Weight | 49 grams |
| Color | Black |
| Input | AC 100V-240V~, 50/60Hz, 0.8A |
| USB-C output | 5V=3A, 9V=2A, 9V=2.22A, 12V=1.67A, 15V=1.3A, 20W Max. |
Cable specifications | |
| Material | PVC |
| Length | 1 year |
| Voltage | 2.3A |
| Connection | USB-C to Lightning |
Safety warning | |
| Use this product only for its intended purpose to avoid damage or injury. | |