SanDisk SDSDXEP-128G-GN4IN memory card 128 GB SDXC UHS-II Class 10
SanDisk SDSDXEP-128G-GN4IN memory card 128 GB SDXC UHS-II Class 10
Guarantee
36 month
Delivery from Europe in
6 - 11
business days
| Product colour | Black |
| Flash card type | SDXC |
| Internal memory type | UHS-II |
| Write speed | 100 MB/s |
| Capacity | 128 GB |
| Flash memory class | Class 10 |
| Read speed | 280 MB/s |
| UHS Speed Class | Class 3 (U3) |
| Video Speed Class | V60 |
| Operating temperature (T-T) | -25 - 80 °C |
| Storage temperature (T-T) | -40 - 85 °C |
| Depth | 32 mm |
| Width | 24 mm |
| Height | 2.1 mm |
| Warnings | Store away from strong sources of electromagnetic radiation., Do not expose to high temperatures., Avoid contact with water and humidity. |