Maclean MC-811
Maclean MC-811
Maclean MC-811
Guarantee
24 month
Delivery from Europe in
6 - 11
business days
| Housing material | Steel |
| Product colour | Black |
| Number of arms | 3 |
| Maximum weight capacity | 21 kg |
| Product type | Grip |
| Maximum weight of one monitor | 7 kg |
| Panel mounting interface | 75 x 75 mm, 100 x 100 mm |
| USB 3.2 Gen 1 (3.1 Gen 1) ports quantity | 2 |
| Maximum screen size | 68.6 cm (27") |
| Minimum screen size | 43.2 cm (17") |
| Warnings | Do not exceed the maximum user weight recommended by the manufacturer. |