Maclean MC-690 TV mount 68.6 cm (27") Black
Maclean MC-690 TV mount 68.6 cm (27") Black







Maclean MC-690 TV mount 68.6 cm (27") Black
Guarantee
24 month
Delivery from Europe in
6 - 11
business days
| Product colour | Black |
| Housing material | Aluminium |
| Height | 400 mm |
| Width | 100 mm |
| Mounting kit | Yes |
| Pivot angle | 0 - 360° |
| Warnings | Do not exceed the maximum user weight recommended by the manufacturer. |
| Minimum VESA mount | 75 x 75 mm |
| Mounting type | Wall |
| Suitable for computer monitor | Yes |
| Maximum screen size | 68.6 cm (27") |
| Maximum VESA mount | 100 x 100 mm |
| Minimum screen size | 33 cm (13") |
| Maximum weight capacity | 8 kg |