Economy TV mount Maclean, max VESA 600x400, 37-70", 45 kg, black, MC-939
Economy TV mount Maclean, max VESA 600x400, 37-70", 45 kg, black, MC-939





Economy TV mount Maclean, max VESA 600x400, 37-70", 45 kg, black, MC-939
Guarantee
24 month
Delivery from Europe in
6 - 11
business days
| Product colour | White |
| Orientation | Landscape/Portrait |
| Easy to install | Yes |
| Mounting kit | Yes |
| Clamp included | Yes |
| Height adjustment | No |
| Tiltable | N |
| Tilt adjustment | No |
| Warnings | Do not exceed the maximum user weight recommended by the manufacturer. |
| Maximum screen size | 177.8 cm (70") |
| Minimum VESA mount | 100 x 100 mm |
| Minimum screen size | 94 cm (37") |
| Mounting | Wall |
| Suitable for TV | Yes |
| Maximum weight capacity | 45 kg |
| Maximum VESA mount | 600 x 400 mm |
| Number of displays supported | 1 |