Triangular jib with handle
Triangular jib with handle
Triangular jib with handle
Guarantee
24 month
Delivery from Europe in
6 - 11
business days
| Mounting type | Wall |
| Shape | Triangle |
| Swivelling | Yes |
| Adjustable length | Yes |
| Material | Plastic, Steel |
| Hanger hole | Yes |
| Maximum load weight | 100 kg |
| Product colour | Light grey |
| Mounting kit | No |
| Stand width | 20 cm |
| Arm length | 73 cm |
| Stand depth | 30 cm |
| Warnings | Make sure the holder is securely mounted to avoid the risk of falling., Keep out of the reach of children to prevent accidental use., Avoid overloading the handle, which can lead to damage. |