Audiocore AC835 2.0 Stereo Speakers With LED Backlighting For PC Laptop Smartphone
Audiocore AC835 2.0 Stereo Speakers With LED Backlighting For PC Laptop Smartphone





Audiocore AC835 2.0 Stereo Speakers With LED Backlighting For PC Laptop Smartphone
Guarantee
24 month
Delivery from Europe in
6 - 11
business days
| Power source type | USB |
| Depth | 70 mm |
| Width | 88 mm |
| Height | 105 mm |
| Product colour | Black |
| Volume control | On the wire |
| Recommended usage | PC |
| RMS rated power | 3 W |
| 3.5 mm connector | Yes |
| Connectivity technology | Wired |
| Bluetooth | No |
| Speaker placement | Tabletop/bookshelf |
| Number of drivers | 2 |
| Audio output channels | 2.0 channels |
| Warnings | Do not open the unit housing. |