Dual smoke and carbon monoxide detector K10SCO
Dual smoke and carbon monoxide detector K10SCO







Dual smoke and carbon monoxide detector K10SCO
Guarantee
24 month
Delivery from Europe in
6 - 11
business days
| Audible alarm | Yes |
| LED indicators | Yes |
| Smoke detector | Y |
| Visual alarms | Yes |
| Quantity | 1 |
| Product colour | White |
| Detector type | Carbon monoxide detector |
| Voice prompts | Yes |
| Easy to install | Yes |
| Connectivity technology | Wireless |
| Best uses | Home, Office |
| Volume | 85 dB |
| Batteries included | Yes |
| Number of batteries | 2 |
| Battery type | AA |
| Battery voltage | 1.5 V |
| Power source | Battery |
| Storage temperature (T-T) | -20 - 60 °C |
| Operating relative humidity (H-H) | 0 - 90% |
| Storage relative humidity (H-H) | 5 - 95% |
| Operating temperature (T-T) | 0 - 40 °C |
| Weight | 360 g |
| Diameter | 14.5 cm |
| Height | 45 mm |