- New
Motorola Moto Watch 3.63 cm (1.43") OLED 47 mm Digital Touchscreen Silver GPS (satellite)
Motorola Moto Watch 3.63 cm (1.43") OLED 47 mm Digital Touchscreen Silver GPS (satellite)
Guarantee
12 month
Delivery from Europe in
6 - 11
business days
| Quality of sleep | Yes |
| Call notifications | Yes |
| Recommended activity | Running, Cycling |
| Music control | Yes |
| Motivating feedback | Yes |
| SMS notifications | Yes |
| Calendar notifications | Yes |
| Workout tracking | Yes |
| Accelerometer | Yes |
| Gyroscope | Yes |
| Heart rate monitor | Yes |
| Ambient light sensor | Yes |
| Electronic compass | Yes |
| Refurbished | No |
| Stress monitoring function | Yes |
| Band material | Silicone |
| Water resistance | 1 ATM |
| Band colour name | PANTONE Herbal Garden |
| Shape | Round |
| Colour name | PANTONE Herbal Garden |
| Market positioning | Sport watch |
| Protection features | Scratch resistant, Waterproof |
| Band colour | Green |
| International Protection (IP) code | IP68 |
| Watch case size | 47 mm |
| Watch case colour | Silver |
| Watch case material | Aluminium, Stainless steel |
| Battery type | Built-in battery |
| Battery life | 13 day(s) |
| Band width | 2.2 cm |
| Thickness | 1.2 cm |
| Width | 47 mm |
| Depth | 47 mm |
| Weight | 40 g |
| Mobile network connection | No |
| GPS (satellite) | Yes |
| RAM capacity | 512 MB |
| Built-in microphone | Yes |
| Built-in camera | No |
| FM radio | No |
| Flash memory | 4 TB |
| Built-in speaker(s) | Yes |
| Operating system installed | Android |
| Charging base | Yes |
| Quick installation guide | Yes |
| Watch glass type | Corning Gorilla Glass 3 |
| Always-on display | Yes |
| Display technology | OLED |
| Touchscreen | Yes |
| Display diagonal | 3.63 cm (1.43") |
| Display type | Digital |
| Bluetooth Low Energy (BLE) | Yes |
| Bluetooth version | 5.3 |
| Bluetooth | Yes |
| Wi-Fi | No |