- New
Motorola Moto Watch 3.63 cm (1.43") OLED 47 mm Digital Touchscreen Black GPS (satellite)
Motorola Moto Watch 3.63 cm (1.43") OLED 47 mm Digital Touchscreen Black GPS (satellite)
Guarantee
12 month
Delivery from Europe in
6 - 11
business days
| Stress monitoring function | Yes |
| Ambient light sensor | Yes |
| Recommended activity | Cycling, Running |
| Gyroscope | Yes |
| Calendar notifications | Yes |
| Accelerometer | Yes |
| SMS notifications | Yes |
| Electronic compass | Yes |
| Heart rate monitor | Yes |
| Music control | Yes |
| Refurbished | No |
| Call notifications | Yes |
| Workout tracking | Yes |
| Quality of sleep | Yes |
| Motivating feedback | Yes |
| Band material | Silicone |
| Band colour | Black |
| Market positioning | Sport watch |
| International Protection (IP) code | IP68 |
| Shape | Round |
| Water resistance | 1 ATM |
| Band colour name | PANTONE Volcanic Ash |
| Protection features | Scratch resistant, Waterproof |
| Watch case material | Aluminium, Stainless steel |
| Watch case colour | Black |
| Watch case size | 47 mm |
| Battery life | 13 day(s) |
| Battery type | Built-in battery |
| Band width | 2.2 cm |
| Depth | 47 mm |
| Thickness | 1.2 cm |
| Weight | 40 g |
| Width | 47 mm |
| Mobile network connection | No |
| GPS (satellite) | Yes |
| Built-in speaker(s) | Yes |
| RAM capacity | 512 MB |
| Built-in camera | No |
| FM radio | No |
| Built-in microphone | Yes |
| Flash memory | 4 TB |
| Operating system installed | Android |
| Quick installation guide | Yes |
| Charging base | Yes |
| Always-on display | Yes |
| Display technology | OLED |
| Watch glass type | Corning Gorilla Glass 3 |
| Touchscreen | Yes |
| Display type | Digital |
| Display diagonal | 3.63 cm (1.43") |
| Wi-Fi | No |
| Bluetooth | Yes |
| Bluetooth Low Energy (BLE) | Yes |
| Bluetooth version | 5.3 |