Brother PP1 Skitch embroidery machine
Brother PP1 Skitch embroidery machine







Brother PP1 Skitch embroidery machine
Guarantee
24 month
Delivery from Europe in
6 - 11
business days
| Subtitles function | Yes |
| Speed control type | Yes |
| Number of stitch patterns | 100 |
| Buttonhole type | 1 Step |
| Automatic needle threader | Yes |
| Free arm | Yes |
| Sewing machine functions | Sewing, Embroidery |
| START/STOP button | Yes |
| Product colour | Grey |
| Electronic control | Y |
| Designing your own stitches | Yes |
| Adjustable stitch length | Yes |
| Lighting | Yes |
| Power supply type | Electric |
| Weight | 8 kg |
| Height | 318 mm |
| Width | 437 mm |
| Depth | 229 mm |
| LCD display | Yes |
| Warnings | Regularly maintain and keep the machine clean in accordance with the user manual., Use with caution around children. |