WIRELESS WIFI DOORBELL WITH VIEWFINDER EZVIZ DP2C CS-DP2C
WIRELESS WIFI DOORBELL WITH VIEWFINDER EZVIZ DP2C CS-DP2C
Guarantee
24 month
Delivery from Europe in
6 - 11
business days
| Wide Dynamic Range (WDR) | DWDR |
| Colour | Yes |
| Video codecs | H.264 / H.265 |
| Connectivity technology | Wireless |
| Door thickness | 35 - 105 mm |
| International Protection (IP) code | IP65 |
| Proper use | Outdoor |
| Smartphone support | Yes |
| Weatherproof | Yes |
| Product colour | White |
| Power consumption (max) | 2.2 W |
| Battery capacity | 4.6 Ah |
| Input voltage | 5 V |
| Outdoor unit power type | DC |
| Motion detection function | Yes |
| People detection | No |
| Alarm clock | Yes |
| Operating temperature (T-T) | -10 - 45 °C |
| Operating relative humidity (H-H) | 0 - 95% |
| Web-based management | Yes |
| Weight | 320 g |
| Height | 71 mm |
| Depth | 48.3 mm |
| Width | 71 mm |
| Depth (with base) | 2.7 cm |
| Viewable screen height (H) | 8.6 cm |
| Viewable screen width (W) | 11.6 cm |
| Wi-Fi standards | IEEE 802.11g, IEEE 802.11b, IEEE 802.11n |
| Wireless transmission security | WPA2-PSK, WPA2, WPA, WPA-PSK |
| Wi-Fi frequency | 2.4 GHz |
| Wi-Fi | Yes |
| Two-way talk | Yes |
| Built-in loudspeaker | Yes |
| Built-in microphone | Yes |
| Compatible memory cards | MicroSD (TransFlash) |
| Maximum memory card size | 256 GB |
| Card reader slot | 1 |
| Maximum frame rate | 15 fps |
| Sensor type | CMOS |
| Maximum video resolution | 1920 x 1080 pixels |
| Fixed focal length | 2 mm |
| Optical sensor size | 25.4 / 1.3 mm (1 / 1.3") |
| Supported video modes | 1080p |
| Maximum aperture number | 2.2 |
| Lens viewing angle, diagonal | 155° |
| LED type | IR |
| Night vision distance | 5 m |
| Night vision | Yes |
| Detection distance | 6 m |
| PIR sensor sensitivity | Adjustable |
| Integrated PIR sensor | Yes |
| Motion sensor detection angle | 110° |
| Warnings | Avoid direct contact with water to prevent electrical damage., Ensure that the product is properly installed and protected against falling., The product contains electronic components; do not dispose of with the normal household waste. |
| Supported peephole diameter | 16.5 - 50 mm |
| Touchscreen | Yes |
| Viewfinder screen size | 4.3" |