-
−17%
Guarantee
24 month
Delivery from Europe in
15 - 16
business days
Ensure your safety with the Fibaro Panic Button, bright green in color! Quickly notify emergency contacts with one click to feel peace of mind at home or while traveling.
Features | |
|---|---|
| Operating frequency | 868.4/869.8 MHz |
| Quantity per package | 1 pc |
| Product color | Green |
| Purpose | Alarm |
| Connection technology | Wireless |
| Transmission distance | 50 m |
Power supply | |
| Battery support | 1 |
| Battery voltage | 3.6V |
| Battery technology | Lithium |
| Power source | Battery |
Weight and dimensions | |
| Height | 34 mm |
| Depth | 46 mm |
| Width | 46 mm |