-
−8%
Guarantee
24 month
Delivery from Europe in
8 - 9
business days
It supports 4G LTE with a maximum data transfer rate of up to 300 Mbit/s and has a GPS function. The device supports Power over Ethernet (PoE), one USB 2.0 port and runs on RouterOS.
Features | |
|---|---|
| 2.4 GHz support | Yes |
| Maximum data transfer rate (2.4 GHz) | 300 Mbps |
| 5GHz support | No |
| Ethernet LAN data rates | 10, 100, 1000 Mbps |
| Network standards | IEEE 802.11g, IEEE 802.11n, IEEE 802.11b |
| GPS function | Yes |
| VLAN support | Yes |
Design | |
| Product color | Black |
| International Protection (IP) Code | IP54 |
| Installation | Floor, Table |
Power supply | |
| AC input voltage | 12 - 30V |
| Supported Power over Ethernet (PoE) type | Passive PoE |
| Maximum power consumption | 24W |
Operating conditions | |
| Operating relative humidity | -40 - 70% |
Operation | |
| Internal memory | 128MB |
| Installed operating system | RouterOS |
| Integrated processor | Yes |
| Flash memory | 16MB |
Ports and interfaces | |
| Number of USB 2.0 ports | 1 |
| Ethernet LAN (RJ-45) ports | 1 |
| USB connection type | USB Type-A |
| RS-232 interface | Yes |
| DC-in connector | Yes |
Antenna | |
| Antenna strength level (max.) | 2.5 dBi |
| Antenna type | Internal and external |
| Antenna Directional Type | Omnidirectional |
Mobile network | |
| Supported 4G FDD-LTE frequency bands | 700, 800, 850, 900, 1800, 2100, 2600 MHz |
| Supported 4G TDD-LTE frequency bands | 2300, 2500, 2600MHz |
| 4G LTE category | 6 |
| Supported 3G frequency bands | 850, 900, 2100MHz |
| SIM card type | MiniSIM |
| SIM card slot | Yes |