- New
-
−4%
Keenetic Roamer 5G (KN-5210) Cellular network modem
Keenetic Roamer 5G (KN-5210) Cellular network modem
Guarantee
36 month
Delivery from Europe in
6 - 11
business days
| Product colour | Grey, Black |
| Device type | Cellular network modem |
| Built-in display | Yes |
| Battery technology | Lithium-Ion (Li-Ion) |
| Battery capacity | 4000 mAh |
| Power source type | Battery, USB |
| Width | 70 mm |
| Height | 131 mm |
| Weight | 178 g |
| Depth | 18.3 mm |
| Cables included | USB Type-A to USB Type-C |
| Quick start guide | Yes |
| Wi-Fi band | Dual-band (2.4 GHz / 5 GHz) |
| Wi-Fi | Yes |
| Wi-Fi standards | 802.11a, Wi-Fi 6 (802.11ax), Wi-Fi 5 (802.11ac), 802.11g, 802.11b, Wi-Fi 4 (802.11n) |
| USB port type | USB Type-C |
| USB port | Yes |
| Data network | 5G |
| SIM card type | NanoSIM |
| 5G standard | Sub6 SA, Sub6 NSA |