-
−5%
AEG AP61CB21DG Stick vacuum Battery Dry Bagless 0.6 L Grey 2500 Ah
AEG AP61CB21DG Stick vacuum Battery Dry Bagless 0.6 L Grey 2500 Ah
Guarantee
12 month
Delivery from Europe in
6 - 11
business days
| Product type | Stick vacuum |
| Dust capacity | 0.6 L |
| Dust container type | Bagless |
| Product colour | Grey |
| Removable battery | Yes |
| Battery voltage | 21.6 V |
| Suction power | 85 AW |
| Battery capacity | 2500 Ah |
| Power source | Battery |
| Runtime | 50 min |
| Battery technology | Lithium |
| Charging time | 4.5 h |
| Weight | 2.64 kg |
| Depth | 262 mm |
| Height | 1060 mm |
| Width | 250 mm |
| Weight (without accessories) | 2.49 kg |
| Built-in display | Yes |
| Noise level | 79 dB |
| Built-in LED lighting | Yes |
| Cleaning type | Dry |
| Multifunctional accessory | Yes |