Refrigerator ELECTROLUX LXB2AE82S
Refrigerator ELECTROLUX LXB2AE82S
Guarantee
24 month
Delivery from Lithuania in
2 - 4
business days
| Manufacturer | Electrolux |
| Mounting type | Built-in |
| Type | Fridge without freezer |
| Type of refrigeration technology | Static |
| Standardized width | 60cm |
| Height | 81.9 cm |
| Width | 56.2 cm |
| Depth | 54.7 cm |
| Color | White |
| NEW energy efficiency class | E |
| Cool drawer | No |
| Energy efficiency class | E |
| Management | Mechanical |
| Annual energy consumption | 92 kWh |
| Useful refrigerator capacity | 127 liters |
| Converting a freezer to a refrigerator | No |
| Hinge type | Sliding |
| Soft door closing | No |
| Metalized back wall | No |
| Door handle | No |
| Humidity-controlled fruit/vegetable drawer | No |
| Compressor type | On-Off |
| Fan | No |
| Air purification filter | No |
| Antibacterial technology | No |
| Bottle shelf | None |
| Divided glass shelf | No |
| Door lock | No |
| Door open signal | No |
| Rising temperature indicator | No |
| Lighting | LED, LED |
| Economy mode | No |
| Holiday function | No |
| Individual arrangement of shelves in the doors | No |
| Rapid cooling in the refrigerator | No |
| Changing the door opening direction | Yes |
| Noise level | 38 dB |
| Sound level class | C |
| Standardized height | 85 cm |
| Wi-Fi | No |