Refrigerator ELECTROLUX ERD6DE18S1
Refrigerator ELECTROLUX ERD6DE18S1
Guarantee
24 month
Delivery from Lithuania in
2 - 4
business days
| Manufacturer | Electrolux |
| Mounting type | Built-in |
| Type | Fridge without freezer |
| Type of refrigeration technology | Static |
| Height | 177.2 cm |
| Width | 54 cm |
| Depth | 54.9 cm |
| Color | Grey |
| Cool drawer | Near 0°C zone |
| Management | Internal touch control LCD |
| NEW energy efficiency class | E |
| Energy efficiency class | E |
| Annual energy consumption | 114 kWh |
| Useful refrigerator capacity | 310 liters |
| Moisture retention technology | Yes |
| Telescopic runners for the cool drawer | Yes |
| Hinge type | Sliding |
| Soft door closing | No |
| Metalized back wall | No |
| Door handle | No |
| Humidity-controlled fruit/vegetable drawer | Yes |
| Compressor type | Inverter |
| Fan | Yes |
| Air purification filter | Yes |
| Antibacterial technology | No |
| Bottle shelf | None |
| Divided glass shelf | Yes |
| Door lock | No |
| Door open signal | Yes |
| Rising temperature indicator | Yes |
| Lighting | LED, LED |
| Economy mode | No |
| Wi-Fi | No |
| Holiday function | Yes |
| Individual arrangement of shelves in the doors | No |
| Rapid cooling in the refrigerator | Yes |
| Changing the door opening direction | Yes |
| Noise level | 32 dB |
| Sound level class | B |
| Standardized height | 180 cm |
| Standardized width | 60cm |