Refrigerator BOSCH KBN96VSE0
Refrigerator BOSCH KBN96VSE0
Guarantee
24 month
Delivery from Lithuania in
2 - 4
business days
| Manufacturer | Bosch |
| Mounting type | Built-in |
| Type | Fridge with bottom freezer |
| Type of refrigeration technology | No frost |
| Standardized width | 70 cm |
| Height | 193.5 cm |
| Width | 69 cm |
| Depth | 54.8 cm |
| NEW energy efficiency class | E |
| Cool drawer | Near 0°C zone |
| Converting a freezer to a refrigerator | No |
| Management | Internal electronic control |
| Annual energy consumption | 256 kWh |
| Useful refrigerator capacity | 285 liters |
| Useful freezer capacity | 98 liters |
| Hinge type | Sliding |
| Soft door closing | No |
| Metalized back wall | No |
| Door handle | No |
| Humidity-controlled fruit/vegetable drawer | Yes |
| Ice cube generator | No |
| Compressor type | Inverter |
| Fan | No |
| Air purification filter | No |
| Antibacterial technology | No |
| Bottle shelf | Yes |
| Door open signal | Yes |
| Rising temperature indicator | Yes |
| Economy mode | Yes |
| Holiday function | Yes |
| Individual arrangement of shelves in the doors | No |
| Rapid cooling in the refrigerator | Yes |
| Changing the door opening direction | Yes |
| Lighting | LED |
| Number of freezer drawers/shelves | 3 |
| Fast freeze function in the freezer | Yes |
| Freezing capacity in 24 hours | 9.5 kg/24 hours |
| Duration of cold retention in the freezer during a power outage | 12 o'clock |
| Noise level | 34 dB |
| Sound level class | B |
| Lowest operating temperature | 10.0 °C |
| Climate class | SN-ST |
| Standardized height | 195 cm |
| Wi-Fi | Yes |