Refrigerator AEG TC9VS181BC
Refrigerator AEG TC9VS181BC
Guarantee
24 month
Delivery from Lithuania in
2 - 4
business days
| Manufacturer | AEG |
| Mounting type | Built-in |
| Hinge type | Door to door |
| Type | Fridge with bottom freezer |
| Type of refrigeration technology | No frost |
| Height | 176.9 cm |
| Width | 55.6 cm |
| Depth | 55 cm |
| Standardized width | 60cm |
| Standardized height | 180 cm |
| Color | White |
| Sound level class | A |
| Noise level | 29 dB |
| Cool drawer | Near 0°C zone |
| Converting a freezer to a refrigerator | Yes |
| Management | External electronic control |
| Annual energy consumption | 125 kWh |
| Useful refrigerator capacity | 185 liters |
| Useful freezer capacity | 62 liters |
| Soft door closing | Yes |
| Metalized back wall | Yes |
| Ice cube generator | No |
| Door handle | No |
| Compressor type | Inverter |
| Fan | Yes |
| Air purification filter | No |
| Bottle shelf | Yes |
| Rapid cooling in the refrigerator | Yes |
| Changing the door opening direction | Yes |
| Lighting | LED |
| Wi-Fi | Yes |
| Number of freezer drawers/shelves | 4 |
| Freezer freezing temperature | -15°C - -24°C |
| Fast freeze function in the freezer | Yes |
| Freezing capacity in 24 hours | 6 kg/24 hours |
| Duration of cold retention in the freezer during a power outage | 11 a.m. |
| Lowest operating temperature | 10.0 °C |
| Energy efficiency class | B |