- New
Guarantee
24 month
Delivery from Europe in
8 - 9
business days
64 GB DDR5 memory module with dual-channel configuration, featuring 5200 MHz memory frequency and 40 CAS latency. Supports Intel XMP 3.0 and AMD EXPO for overclocking, operating at 1.1 V.
Features | |
|---|---|
| Internal memory type | DDR5 |
| Memory data transfer rate | 4800 MT/s |
| ECC | No |
| Memory channels | Dual channel |
| Intel Extreme Memory Profile (XMP) version | 3.0 |
| Memory voltage | 1.1V |
| Buffered memory type | Unregistered (unbuffered) |
| Memory Layout (Modules x Size) | 2x32GB |
| AMD Advanced Profiles for Overclocking (EXPO) | Yes |
| Component | PC |
| Memory frequency | 5200MHz |