Niimbot B3S_P Label Printer Grey
Niimbot B3S_P Label Printer Grey










Niimbot B3S_P Label Printer Grey
Guarantee
24 month
Delivery from Europe in
6 - 11
business days
| Windows compatible | Yes |
| Compatible with Mac OS | Yes |
| Bluetooth | Yes |
| Label type | Roll |
| Print speed | 40 mm/s |
| Printing width | 72 mm |
| Android compatibility | Yes |
| Built-in display | Yes |
| Product colour | Grey |
| Housing material | ABS synthetics |
| Label width | 2 cm |
| Battery capacity | 2000 mAh |
| Operating time | Up to 6 hours |
| Warnings | Do not remove the covers or casing while the appliance is in use., Do not dispose of the device or consumables in the normal waste. Contact your local electronic waste disposal facility., Keep away from sources of fire. |