Label Printer Niimbot D101
Label Printer Niimbot D101







Label Printer Niimbot D101
Guarantee
24 month
Delivery from Europe in
6 - 11
business days
| Product colour | White |
| Battery capacity | 1200 mAh |
| Weight | 137 g |
| Height | 108 mm |
| Width | 76 mm |
| Depth | 30 mm |
| Package contents | User manual, Charging cable, Roll of self-adhesive thermal paper x 1 |
| iOS compatibility | Yes |
| Android compatibility | Yes |
| Bluetooth | Yes |
| Mobile app support | Yes |
| Colour | No |
| Print technology | Thermal |
| Maximum resolution | 203 x 203 DPI |
| Minimum label width | 1 cm |
| Maximum label width | 2,7 cm |