-
−4%
Esperanza EKO006N Mini oven with convection and spit 25 l 1600W Black
Esperanza EKO006N Mini oven with convection and spit 25 l 1600W Black
Guarantee
24 month
Delivery from Europe in
6 - 11
business days
| Door hinge | Down |
| Product colour | Black |
| Control type | Rotary |
| AC input voltage | 220 - 240 V |
| AC input frequency | 50 Hz |
| Depth | 334 mm |
| Height | 260.1 mm |
| Width | 281 mm |
| Timer modes | Cooking time |
| On/off switch | Yes |
| Easy to clean | Yes |
| LED indicators | Yes |
| Warnings | Do not use the device near flammable materials., The appliance heats up during operation. Take care to avoid burns., Do not leave the appliance switched on unattended. |
| Total oven(s) interior capacity | 25 L |
| Convection cooking | Yes |
| Fast heat | Yes |
| Oven type | Electric |
| Conventional cooking | No |
| Total oven power | 1600 W |
| Number of ovens | 1 |
| Oven size | Small |